Vitar Vitamín D3 1000 IU

Tip

Vitar Vitamín D3 1000 IU

Dodajte telu silnú dávku slnečného vitamínu D3. Podieľa sa na regulácii vápnika v krvi, podporuje jeho vstrebávanie, priaznivo ovplyvňuje stavbu kostí, zubov, správnu funkciu svalov a imunitného systému.
Kód: 821
EAN: 8595011135657
Forma: Tablety
Balenie: 90 tabliet
Bežná cena: 5,30 €

Podrobný popis

  • Popis
  • Zloženie
  • Dávkovanie
  • Kde kúpiť

Charakteristika

Revital Vitamín D3 FORTE obsahuje vysoké množstvo vitamínu D3 (cholekalciferol), ktorý je pre fungovanie ľudského organizmu veľmi dôležitý. Zúčastňuje sa mnohých fyziologických procesov. Podieľa sa na regulácii hladiny vápnika v krvi, podporuje jeho vstrebávanie, priaznivo ovplyvňuje stavbu kostí, zubov, správnu funkciu svalov a imunitného systému.

Vitamín D3 vzniká v koži pôsobením slnečného žiarenia, preto býva často nazývaný ako slnečný vitamín. V ľudskom organizme nebýva vždy prítomný v dostatočnom množstve, a preto je dobre vitamín D3 dopĺňať potravou alebo výživovými doplnkami.

Odporúča sa užívať všetkým, najmä pri dlhodobom nedostatku slnečných lúčov. Je dôležitý nielen pre deti v období rastu (pre správny rast a vývin kostí), ale i pre seniorov, ženy v menopauze alebo pre osoby so zvýšenou fyzickou aktivitou.

Vitamín D3 prispieva k:

  • udržaniu zdravých kostí zubov a svalov 
  • správnemu fungovaniu imunitného systému 
  • normálnej hladine vápnika v krvi

Zloženie

Aktívne zložky v 1 tablete (% RVH*):

vitamin D3 (cholekalciferol) 1 000 IU / 25 µg (500 %)

* referenčná výživová hodnota 

Zloženie: plnidlo – mikrokryštalická celulóza, cholekalciferol, prírodná aróma, kyselina L-askorbová, plnidlo – sodná soľ karboxymethylcelulózy, protihrudkujúce látky – talek, stearan horečnatý, sladidlo – sukralóza.

Dávkovanie

Dospelí a deti od 12 rokov 1 tabletu denne rozpustiť v ústach alebo zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Kde kúpiť

Lekárne